Vefat Tazminatı

vefat tazminatı

Türkiye’de her yıl ortalama 4500 insan trafik kazalarında maalesef hayatını kaybediyor. Ölümlü trafik kazalarında vefat eden kişinin desteğinden yoksun kalmış kişiler, bu mağduriyetlerinin telafisi için destekten yoksun kalma tazminatı talep edebilmektedirler.

Trafik kazası nedeniyle vefat eden kişinin yakınlarının bu süreçte merak ettiği konuların başında destekten yoksun kalma tazminatını nasıl alacaklarıdır. Destekten yoksun kalma tazminatı alınabilmesi için vefat durumunun olması gerekir. Yani yaralamalı trafik kazalarında destekten yoksun kalma tazminatı alınması mümkün değildir.

Destekten yoksun kalma tazminatı davası açıldığında trafik kazası sonucu ölüme sebebiyet veren sürücü, araç sahibi ve sigorta şirketi bu tazminattan ortak sorumludurlar. Trafik kazası nedeniyle destekten yoksun kalma tazminatı ödeyecek olan, öncelikle trafik sigortasıdır. Ancak birçok kişi sigorta firmalarından tazminat talep etmesi gerektiğinden bile haberdar değildir.

Ülkemizde bu konuda ciddi bir bilgi eksikliği söz konusudur. Trafik kazalarında vefat durumunda mağdur aile tazminat alacağından bile haberdar değildir. Şunu unutmamak gerekir ki kusur karşı tarafta ise bu davanın açılması ve sigorta şirketinden tazminat alınması gerekir.Sizlerden Gelen Değerli
Yorumlarımız

22659
YILLIK
KAZA
3214
AYLIK
KAZA
155
ÖLÜMLÜ
KAZA
895
YARALANMALI
KAZA

Bizi Arayın Size Gelelim

Hiç Bir Ücret Talep Etmeden Size En iyi Hizmeti Beraber Seçelim,
Bizim İçin Önemlisiniz

1