Blog Sayfamıza Hoş geldiniz

Bilmeniz Gereken En Güncel Duyurulara Buradan Ulaşabilirsiniz

Avrasya Hasar

Tedavi Giderleri Nedir?

Tedavi Giderleri Nedir?

Günümüzde meydana gelen trafik kazalarından birçok kişi meydana gelen geçici yaralanma veya kalıcı sakatlıklarda tedavi giderlerini sigorta veya kendi cebinden ödeyeceğini düşünüyor. Bilgi eksikliğinden dolayı haksız yere başınıza gelen yaralanma ve kazalarda tedavi giderlerinizi kendiniz ödeyeceğinizi düşünebilirsiniz ancak kazada kusurlu olan taraftan tedavi giderlerinizi isteyebilirsiniz.

Kaza sonucu yaralanan kişi, iyileşip sağlığına kavuşuncaya kadar yaptığı ve ilerde yapacağı tüm masraflarını isteyebilir. Bunun tedavi ile sınırlı bölümüne “tedavi giderleri” denir.

Refakatçi, özel bakıcı ve özel beslenme giderleri; hastanın ve yakınlarının hastanelere, sağlık kurumlarına,doktor muayenehanelerine, tedavi için yol giderleri; hastanın başka bir şehirde veya yurt dışında tedavisi gerekiyorsa bunların giderleri; tedavi için gidilen yerde hastanın ve refakatçinin ulaşım, barınma; doktorlarca gerekli görülmesi durumunda kaplıca, ılıca, dağ veya deniz kıyısı gibi hava değişim yerlerine ödenen paralar gibi zorunlu tedavi harcamalarını da karşı tarafın ödemesi gerekir.

Özetlemek gerekirse, hastane, klinik gibi doğrudan tedavi giderleri, ulaşım ve barınma gibi tedavi sırasında yapılan zorunlu harcamalar, tedavi sonuçlanmasından sonra bir süre evde bakılması gerekiyorsa bakıcı masrafları gibi tedavi sonrasında yapılan zorunlu dolaylı harcamalar, henüz gerçekleşmemiş ancak ilerleyen süre içerisinde gerçekleşecek olan ameliyat ücretleri gibi ilerde yapılacak tedavi giderleri‘ni karşı tarafın ödemesini isteyebilirsiniz.


Sizlerden Gelen Değerli
Yorumlarımız

22659
YILLIK
KAZA
3214
AYLIK
KAZA
155
ÖLÜMLÜ
KAZA
895
YARALANMALI
KAZA

Bizi Arayın Size Gelelim

Hiç Bir Ücret Talep Etmeden Size En iyi Hizmeti Beraber Seçelim,
Bizim İçin Önemlisiniz